با حضور معاون اول رییس جمهور و وزیر نیرو؛ ۲ پروژه آب رسانی روستایی در شهرستان اندیکا به بهره برداری رسید

16/12/2017به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خوزستان اسحاق جهانگیری در آیین بهره برداری از ۲ مجتمع آب رسانی به ۱۱۱ روستای شهرستان اندیکا اظهار کرد: سیاست دولت بر آن است تا محرومیت در روستاها را با فراهم آوری امکانات مورد نیاز روستاها کاهش بخشد.
 
وی ادامه داد: تامین آب شرب پایدار، مطمئن و بهداشتی یکی از مهمترین برنامه های دولت تدبیر و امید است که تا کنون در سطح کشور دستاوردهای قابل توجهی حاصل شده و رضایتمندی اهالی شریف روستایی را در پی داشته است.
 
جهانگیری با اشاره به لزوم تسریع در روند پیشرفت پروژه های روستایی بیان کرد: مناطق روستایی به عنوان بخش مهم تولید در کشور می بایست دارای امکانات مورد نیاز باشند تا ضمن آنکه به بخش تولیدات کشاورزی و دامداری آسیبی وارد نشود از رجوع به حواشی شهر و گسترش حاشیه نشینی جلوگیری شود.
 
معاون اول رییس جمهور با اشاره به اعتبارات اختصاص یافته به پروژه های روستایی از محل صندوق توسعه ملی و ارزی کشور اظهار کرد: در سال ۹۵ مبلغ ۵۰۰ میلیون دلار و در سال ۹۶ مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی و ارزی به پروژه های تامین آب شرب روستایی سطح کشور تخصیص داده شده که برای سال آینده نیز اعتبار قابل توجهی مد نظر قرار خواهد گرفت.
 
در ادامه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خوزستان با اشاره به افتتاح فاز اول ۲ پروژه مجتمع آب رسانی ۳۷ روستای مسیر سد شهید عباسپور و مجتمع آب رسانی ۱۰۷ روستای آبژدان و بخش مرکزی گفت: در فاز اول این ۲ پروژه ۱۱۱ روستا با جمعیتی بالغ بر ۳۱ هزار نفر از نعمت آب شرب پایدار و بهداشتی بهره مند شدند.
 
درویشعلی کریمی ادامه داد: با بهره برداری از این ۲ مجتمع آب رسانی روستایی بیش از ۵۰ درصد از جمعیت روستاهای شهرستان اندیکا از اب شرب پایدار و بهداشتی بهره مند شدند.
 
وی با اشاره به تکمیل فاز دوم این پروژه های آب رسانی تا پایان سال جاری اظهار کرد: برخوداری ۳۳ روستای آبژدان و بخش مرکزی و ادامه خط انتقال آب شرب و اصلاح و توسعه شبکه توزیع آب در فاز دوم این ۲ پروزه انجام خواهند شد که تا پایان سال جاری به بهره برداری میرسند.


 
تعداد بازدید: 6