نشست معاون منابع انسانی و پشتیبانی شرکت مهندس آبفای کشور در آبفای خراسان جنوبی برگزار شد

20/10/2018
دکتر گیاهی در این جلسه ضمن اظهار خرسندی به جهت حضور در جمع همکاران آبفای شهری با صحبتهای خود مدیران را در جهت بحث و تبادل نظر در خصوص مسائل و موضوعات جدید و طرح طوفان فکری هدایت کردند.
 
وی از اقدامات صورت گرفته در زمینه حمایت از بازنشستگان و.....ابراز رضایت کرد.
 
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی در ابتدای این جلسه به بیان کلیاتی از وضعیت شرکت آب و فاضلاب استان پرداخت و اظهار کرد: در حال حاضر ۱۱ شهرستان زیر پوشش خدمات مستمر این مجموعه قرار دارند.
 
مهندس هاشمی مقدم به وضعیت نیروی انسانی شرکت اشاره کرد و گفت: شرکت آبفای استان با ۱۹۴ نیروی استخدامی، ۲۲ نیروی زمان مزدی و ۱۵۶ نیروی حجمی مشغول خدمات رسانی به مشترکین بوده و درجه حرفه ای شرکت نیز بیست و یک است.
 
وی به بیان وضعیت مصارف در کاربری های خانگی پرداخت و گفت: ۷۴ درصد مصارف مربوط به بخش خانگی و ۲۶ درصد مصارف در بخش غیرخانگی بوده که سرانه مصارف در شهرهای استان متغیر است و در شهرهای طبس و عشق آباد به علت گرمای بالای هوا، سرانه مصرف بسیار بالا است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی اجرای پروژه های اصلاح و بازسازی شبکه ها در استان را با توجه به قدمت آن نیازمند اختصاص اعتبار ملی دانست و اظهار کرد: با توجه به عدم تخصیص اعتبار برای پروژه مذکور، عملیات نشت یابی در این مجموعه از سال های گذشته آغاز شده است.
مهندس هاشمی مقدم با بیان اینکه آمار هدررفت آب نسبت به سال گذشته تغییر چندانی نکرده که علت آن تحویل سه شهر از آب و فاضلاب روستایی با هدرفت بالای آب بوده، تصریح کرد: ده درصد میزان هدررفت مربوط به هدررفت ظاهری و خطای کنتور بوده و در هدررفت واقعی نیز بیشترین آمار مربوط به انشعابات است.
وی افزود: در حال حاضر ۱۴۸ کیلومتر از شبکه توزیع استان نیازمند فوری اجرای پروژه اصلاح و نوسازی شبکه است.
مهندس هاشمی مقدم یادآور شد: با تلاش شبانه روزی همکاران در شرکت آب و فاضلاب استان، تابستان امسال را بدون قطعی آب سپری کردیم.
وی به بیان گزارشی در خصوص جداسازی آب فضای سبز از آب شرب پرداخت و گفت: ۷۹۵ انشعاب آب فضای سبز در سال ۹۱ به ۶۷۰ انشعاب در حال حاضر رسیده است و به رغم توسعه فضای سبز در شش ماهه اول سال، ۱۶ درصد کاهش مصارف در فضای سبز داشتیم.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی به بیان گزارشی در خصوص خدمات آب و فاضلاب در طرح های مسکن مهر پرداخت و افزود: در بحث مسکن مهر جزو پنج استان برتر کشور هستیم و کلیه نیازهای آبی مسکن مهر مرتفع شده است ولی در زمینه فاضلاب عقب ماندگی جدی داریم.
هاشمی مقدم مهمترین نگرانی خود در این زمینه را پایدارسازی خدمات در مسکن مهر عنوان کرد و یادآور شد: به رغم مشکلات اعتباری، در حال ساخت سه مخزن در مسکن مهر هستیم تا سال آینده به بهره برداری برسد.
وی یکی از مشکلات اساسی شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی را پایین بودن ضریب قیمتی آب بهاء عنوان کرد و افزود: در استان، متوسط طول خطوط اصلی ۴.۲ درصد متر است در حالی که متوسط کشوری زیر دو متر بوده همچنین طول خطوط توزیع ۱۱.۷ متر است در حالی که متوسط کشوری زیر هشت متر است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی به پروژه ساخت تصفیه خانه فاضلاب بیرجند اشاره کرد و گفت: ساخت این تصفیه خانه که از محل تسهیلات بانک توسعه و تجارت اکو در حال اجرا است و تا کنون هفتاد درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
مهندس هاشمی مقدم از کاهش محسوس اعتبارات بخش فاضلاب این مجموعه گلایه کرد و افزود: نیاز است در این زمینه بازنگری صورت گیرد چرا که در این زمینه دچار عقب ماندگی جدی هستیم.
تعداد بازدید: 3