پرورش: استفاده بهینه از ظرفیت‌های قانونی با همکاری شورای شهر تهران

23/12/2017مدیرعامل آبفای استان تهران همکاری شورای شهر تهران را با این شرکت در استفاده بهینه از ظرفیت‌های قانونی موثر دانست.
محمد پرورش در نشست مشترک با اعضای کمیسیون سلامت شورای شهر تهران با بیان این‌که کمتر از ۵۰درصد از هزینه تمام‌شده یک‌ مترمکعب آب از مشترک دریافت می‌شود گفت: با وجود تمام محدودیت‌های مالی، حفظ کیفیت آب هم‌چنان اولویت ماست.
پرورش در باره طرح فاضلاب تهران گفت: امیدواریم تا چهار سال آینده طرح فاضلاب تهران پایان یابد.
او افزود: ما طرح فاضلاب تهران را از پوشش ۱۸درصدی شهر تهران تحویل گرفتیم و در حال حاضر ۶۵درصد تهران زیرپوشش این طرح است.
او در باره وضعیت سرانه آب تجدیدپذیر گفت: ۱۷۰۰ مترمکعب سرانه آب تجدیدپذیر نشان‌گر وضعیت نرمال، ۱۰۰۰ مترمکعب وضعیت تنش و ۵۰۰ مترمکعب وضعیت بحران مطلق است؛ این  در حالی است که وضعیت سرانه آب تجدیدپذیر در استان تهران ۳۵۰ مترمکعب است.
پرورش در تشریح وضعیت بارندگی در سال آبی ۹۶-۹۷ گفت: متوسط بارندگی در بلندمدت در ۵۰ سال گذشته حدود ۷۶ میلی‌متر بوده است که امسال این میزان به ۲۷,۳ میلی‌متر رسیده است که این وضعیت نشان می‌دهد که باید در مدیریت وضعیت کنونی جدیت کافی داشته باشیم.
در اجرای طرح فاضلاب مناطق تهران را اولویت‌بندی کردیم
مدیرعامل شرکت آبفای استان تهران گفت: طرح فاضلاب تهران را از همان ابتدا بر مبنای یک اولویت‌بندی انجام دادیم.
پرورش افزود: از آنجا که در شمال تهران نفوذ آب زیرزمینی سخت است و چاه‌‌های جذبی کارایی کم‌تری دارند و هم‌چنین چون در جنوب تهران سطح منابع آب زیرزمینی بالاست، در اجرای طرح فاضلاب این دو منطقه تهران از اولویت اجرایی برخوردار بودند.
او تصریح کرد: در حدود شش سال پیش تفاهم‌نامه‌ای با شهرداری منطقه ۲۲ تهران امضا کردیم که این شهرداری در اجرای طرح فاضلاب این منطقه مشارکت کند و در ازای آن ۳۲ میلیون مترمکعب پساب را به مدت ۵۰ سال دریافت کند که متاسفانه به این تفاهم‌نامه عمل نکردند. 
 
پرورش با اشاره به دو تصفیه‌خانه فاضلاب در طرح فاضلاب تهران گفت: شش فاز از هشت فاز طرح فاضلاب جنوب تهران به بهره‌برداری رسیده است و عملیات اجرایی تصفیه‌خانه فاضلاب غرب تهران در منطقه فیروز بهرام از محل وام بانک توسعه اسلامی آغاز شده است.
او با اشاره به اهمیت طرح فاضلاب تهران گفت: این طرح از بین ۱۵۰ کشور و ۱۸هزار طرح، توانست جایزه جهانی انرژی ۲۰۱۵ را دریافت کند.


 
تعداد بازدید: 3